Pokoje Gościnne U Bartka

Okolice


Powstanie wsi Czerwienne datuje się na rok 1630. Nazwa pochodzi od charakterystycznej barwy glinki, która pokrywa pobliskie wzniesienia. Dodatkowo nad Czerwoną Górą wschodziło słońce, co także nadawało okolicy czerwoną barwę. Miejsce to charakteryzuje się wyjątkowo ciekawą szatą roślinną. Będąc w Czerwiennym można podziwiać kilkusetletnie lipy, które są uznane za pomniki przyrody.

Czerwienne ze względu na bliskość wielu szlaków turystycznych będzie dobrym miejscem dla ludzi chcących pospacerować czy pojeździć na rowerach.

Ponadto w Czerwiennym znajduje się wyciąg orczykowy o długości 620 metrów.

Najsłynniejszym miejscem w tej wsi jest Sanktuarium na Bachledówce. W roku 1991 powstał tam kościół parafialny. Ze względu na to że teren należał do ojców Paulinów to stworzono tam parafię pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej. Warto podkreślić, że miejsce to w latach 60-tych oraz 70-tych wielokrotnie odwiedzali kardynał Stefan Wyszyński oraz Karol Wojtyła.

Ze względu na piękne widoki wyjazd do Czerwiennego będzie też korzystny dla miłośników fotografii.

Nie będą także zawiedzeni ci, którzy chcą w ciszy zrelaksować się i wdychać świeże górskie powietrze. We wsi można podziwiać podhalańskie, tradycyjne budownictwo, zapoznać się z góralską kulturą, a także zobaczyć stroje regionalne. Czerwienne może być idealnym miejscem do dalszych wycieczek. Bliska odległość do Zakopanego, Nowego Targu, a także do granicy słowackiej czyni Czerwienne idealną bazą wypadową.

Przez Czerwienne przebiega też kilka znanych szlaków turystycznych, a najbardziej uczęszczane to:

- Chochołów – Zakopane

- Czarny Dunajec- Zakopane

- Ciche – Zakopane

- Szaflary – Zakopane